Strona używa plików cookies (tzw. ciasteczka) w celu poprawienia naszych usług. Dzięki nim możemy indywidualnie dostosować stronę do Twoich potrzeb. Jeśli nie wyrażasz zgody zmień ustawienia swojej przeglądarki. Rozumiem

ZWROT I WYMIANA

ZWROT

Zamówiony produkt okazał się nietrafiony?

W ciągu 14 dni możesz go zwrócić bądź wymienić na inny.

*Krok 1: Zgłoszenie zwrotu

Dokonaj zwrotu wchodząc na swoje konto w sklepie. DOKONAJ ZWROTU

Postępuj według wskazówek, które w łatwy i szybki sposób pomogą Ci dokonać zwrotu.

* Jeśli nie posiadasz konta w sklepie dokonaj zwrotu w tradycyjny sposób wypełniając formularz zwrotu, który znajduje się w paczce z zamówieniem.

Krok 2: Wysyłka zwrotu

Spakuj zwrot, jeśli to możliwe dołącz paragon lub jego kopię i wyślij do nas paczkę np. Pocztą Polską na adres:

Sklep internetowy Makalu

Kilińskiego 169

90-353 Łódź

tel. 513-038-344

lub

Pozostaw paczkę ze zwrotem w wybranym salonie. Salon prześle zwrot za Ciebie.

Krok 3: Zwrot należności

Zwrotu należności dokonamy w ciągu 14 dni od dnia otrzymania przez nas paczki zwrotnej na podane konto bankowe. Otrzymasz od nas wiadomość potwierdzającą przyjęcie zwrotu.

WYMIANA

Wymiany możesz dokonać na dwa sposoby:

Dokonaj zwrotu i złóż nowe zamówienie.

lub

Dokonaj zwrotu oznaczając formularz słowem „wymiana” i złóż nowe zamówienie w celu rezerwacji wpisując w uwagach „wymiana”. Po otrzymaniu przez nas zwrotu wyślemy nowe zamówienie na wymianę.

Ważne!

  • Prosimy o nie wysyłanie przesyłek za pobraniem, na nasz koszt chyba, że wcześniej były takie ustalenia.
  • Nie przyjmujemy zwrotów rzeczy, zakupionych w salonach stacjonarnych.
  • Prosimy aby zwracana rzecz była w takim stanie, w jakim została otrzymana tj. bez śladów używania, świadczących o innym wykorzystaniu produktu, niż tylko do celów jego sprawdzenia.
  • Zwrot, który nie zostanie uznany odeślemy za pośrednictwem firmy kurierskiej DPD na wskazany przez Ciebie adres.

Ustawowe zwroty

Masz prawo odstąpić od niniejszej umowy w terminie 14 dni bez podania jakiejkolwiek przyczyny. Termin do odstąpienia od umowy wygasa po upływie 14 dni od dnia w którym otrzymałeś zamówienie. Aby skorzystać z prawa odstąpienia od umowy wystarczy, że powiadomisz nas o swojej decyzji drogą elektroniczną lub pocztową przed upływem tego terminu i/lub rzecz wraz z formularzem odstąpienia od umowy ( jeśli został wypełniony ) wyślij na adres: Sklep internetowy Makalu Kilińskiego 169, 90-353 Łódź Tel. 0 513-038-344 niezwłocznie, a w każdym razie nie później niż 14 dni od dnia, w którym poinformowałeś nas o odstąpieniu od niniejszej umowy. Termin jest zachowany, jeżeli odeślesz rzecz przed upływem terminu 14 dni. Ponosisz koszty bezpośrednie zwrotu rzeczy. Możesz skorzystać z naszych wzorów formularzy odstąpienia od umowy lecz nie jest to obowiązkowe.

Przykładowy formularz zwrotu albo Ustawowy wzór odstąpienia od umowy

W przypadku odstąpienia od umowy zwracamy wszystkie otrzymane od Ciebie płatności, w tym koszty dostarczenia rzeczy (z wyjątkiem dodatkowych kosztów wynikających z wybranego przez Klienta sposobu dostarczenia innego niż najtańszy zwykły sposób dostarczenia oferowany przez nas), niezwłocznie, a w każdym przypadku nie później niż 14 dni od dnia, w którym zostaliśmy poinformowani o Twojej decyzji o wykonaniu prawa odstąpienia od umowy. Zwrotu płatności dokonamy przy użyciu takich samych sposobów płatności, jakie zostały przez Ciebie użyte w pierwotnej transakcji, chyba że wyrazisz wyraźnie zgodę na inne rozwiązanie; w każdym przypadku nie ponosisz żadnych opłat w związku z tym zwrotem. Możemy wstrzymać się ze zwrotem płatności do czasu otrzymania rzeczy lub do czasu dostarczenia dowodu jej odesłania, w zależności od tego, które zdarzenie nastąpi wcześniej. Odpowiadasz tylko za zmniejszenie wartości rzeczy wynikające z korzystania z niej w sposób inny niż było to konieczne do stwierdzenia charakteru, cech i funkcjonowania rzeczy.

Szczegółowy regulamin sklepu znajduje się tutaj: Regulamin